آخرین نگارش نرم‌افزار 2.0.1.0 (16-مهر-1401)

برای دانلود و مطالعه نگارش قبلی(1) اینجا کلیک کنید.

لطفا قبل از دانلود نرم‌افزار متن را مطالعه فرمائید. پرداخت دو مرحله‌ای:

 برای اینکه کد فعالسازی نرم افزار دائمی باشد به شماره سریال سخت افزاری رایانه شما احتیاج است؛ در پرداخت اول فایل اصلی نرم افزار را دانلود می کنید. فایل اصلی نرم افزار به شما برای بدست آوردن شماره سریال سخت افزاری CPU کمک می کند، در مرحله دوم بر اساس شماره سریال CPU رایانه خود کد فعالسازی را خرید خواهید کرد، پس از دانلود نرم افزار روی عبارت خرید کدفعالسازی، کلیک کنید تا به پنجره خرید کدفعالسازی بر اساس شماره سریال CPU وارد شوید.

توضیحات بیشتر در مورد نحوه خرید...

فایل های DSKKAR00 و DSKWOR00 برای کارفرمایان و کسانی که کارگاه دارند دو نام آشنا است که باید هر ماه تکمیل گردد و به اداره بیمه ارسال گردد.

این دو فایل به این دلیل که در فرمت DOS و به اصطلاح با کدپیج ایران سیستم باید تنظیم شود، فقط در محیط DOS قابل رویت است، این در حالی‌است که نیاز است که با استفاده از محیط‌های متعارف مثل Excel این فایل‌ها تنظیم شوند، نرم افزار DSKEditor این شرایط را فراهم می‌کند که بتوانید این فایل‌ها را در محیط ویندوز و در نرم افزار Microsoft Office Access و Excel ویرایش کنید، و نهایتا با فرمت DOS ذخیره کنید. 

این نرم افزار نیاز به خرید کدفعالسازی دارد. پس از دانلود نرم افزار به قسمت خرید کدفعالسازی داخل نرم افزار مراجعه کنید، شماره سریال سخت افزاری رایانه نمایش داده می شود، شماره کارگاه و حداکثر تعداد بیمه شدگان خود را تایپ کنید، و  به آدرس نمایش داده شده در همان پنجره مراجعه کنید.

این فیلم را ببینید

نمایش فیلم در آپارات


مزیت اصلی نگارش 2 نرم افزار DSKEditor نسبت به نگارش قبلی، مستقل بودن نرم افزار از موتور Access و Excel است، نگارش جدید نرم افزار، گر چه می‌تواند فایل‌های Excel تولید کرده و با آن ارتباط برقرار کند، ولی از نرم‌افزار Excel بی‌نیاز است، دسترسی به فایل‌های DBF در نرم افزار DSKEditor نگارش جدید بر اساس استاندارد (ODBC) مدیریت دیتابیس Windows انجام می‌گیرد.

نرم افزار، می‌تواند فایل‌های بیمه ای برای کارگاه و بیمه شدگان در فرمت DBF و XLSX ایجاد کند.

نرم افزار DSKEditor  مستقیما فایل های DBF و XLSX را باز می کند، و اطلاعات مرتبط با کارگاه و بیمه شدگان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

پس از باز کردن یک فایل، جدولی از محتوای فایل نمایش داده می‌شود، جابجایی در جدول کاملا شبیه به Excel است، پس از انتخاب هر سلول می توانید کلید Enter را بزنید تا محتوای آنرا اصلاح کنید.

در فایل‌های DBF تحت ویرایش، اصلاح هر فیلد، بلافاصله در فایل تاثیر خواهد گذاشت؛ در فایل های XLSX باید فایل را ذخیره کنید.

مزیت مهم نرم افزارDSKEditor، این است که می‌تواند اطلاعات بیمه شدگان را در فایل اکسل تنظیم شده است را  با باز کند و با فرمت DBF ذخیره کند.


توضیح منوهای نرم افزار:

منوی File ایجاد فایل جدید(New):

برای ایجاد 4 مدل فایل به شما کمک می کند:

DSKWOR00.DBF فایل بیمه شدگان با فرمت DBF 

DSKKAR00.DBF فایل کارگاه با فرمت DBF 

DSKWOR00.XLSX فایل بیمه شدگان با فرمت XLSX ، پس از ایجاد فایل آنرا با Excel ویرایش کنید و با پسوند XLSX ذخیره کنید، تا با نرم افزار DESKEditor باز شود.

DSKKAR00.XLSX فایل کارگاه با فرمت XLSX ، پس از ایجاد فایل آنرا با Excel ویرایش کنید و با پسوند XLSX ذخیره کنید، تا با نرم افزار DESKEditor باز شود.


منوی File ایجاد فایل دیگر (Save as):

 می‌توانید هر فایلی را که در حال ویرایش آن هستید به فرمت دیگری ذخیره کنید، کاربر دیگر این منو برای حذف رکوردهای ناخواسته است، با حذف رکورد ها با استفاده از منوی Edit می توانید فایل جدید ایجاد کنید تا فاقد رکوردهای حذف شده باشد.

فایل های DBF رکوردها را به صورت قطعی پاک نمی کنند، بلکه آنها را برای حذف علامت گذاری می کنند، اینکار با دستور PACK در Foxpro به قطعیت می‌رسد، در نرم افزار DSKeditor برای قطعیت حذف رکوردها، باید فایل جاری را به نام فایل جدیدی ذخیره Save as کنید.


منوی Edit:

این منو برای کار با فایل های XLSX بیشتر کاربرد دارد.

اما دو فرمان Append و Delete در آن وجود دارد که شرح داده می شود:

منوی Append Record برای اضافه کردن رکورد به انتهای لیست، استفاده می‌شود. پس از ایجاد رکورد و ویرایش محتوای آن فایل را به نام فایل جدید ذخیره کنید تا تغییرات در فایل جدید نهایی شود.

منوی Delete Record برای حذف کردن رکورد انتخاب شده از لیست، استفاده می‌شود. پس از حذف رکوردهای غیر ضرور، فایل را به نام فایل جدید ذخیره کنید تا تغییرات در فایل جدید نهایی شود.


راهنمای نصب نرم‌افزار:

نرم افزار توسط یک برنامه Setup روی رایانه نصب می‌شود.

برنامه نصب وظایف زیر را انجام می دهد:

1- انتخاب فولدر نصب نرم افزار برای بارگذاری فایل‌های اصلی اجرای نرم افزار.

2- نصب فونت فارسی مورد نیاز.

3- هماهنگ کردن ویندوز برای باز کردن فایل‌های DBP با نرم افزار DSKEditor.

4- نصب فایل‌های نمونه DBF و XLSx در فولدر SAMPLE شاخه نصب نرم افزار.

در فیلم زیر shortcut فولدر فایل‌های نمونه، و باز کردن آنها با نرم‌افزار (به روش Drag&Drop) را مشاهده می‌فرمائید.


خرید کدفعالسازی

پس از دانلود نرم افزار منوی Activation به قسمت خرید کدفعالسازی داخل نرم افزار مراجعه کنید، شماره سریال سخت افزاری رایانه نمایش داده می شود، روی عبارت خرید آنلاین کد فعالسازی کلیک کنید تا به وب سایت خرید آنلاین کد فعالسازی متصل شوید.

برای تهیه کد فعالسازی به شماره سریال سخت افزاری رایانه، که توسط نرم افزار اعلام می شود، نیاز خواهید داشت، علاوه بر آن به کد 10 رقمی شماره کارگاه (امکان حذف حساسیت نرم افزار به کد کارگاه وجود دارد)، حداکثر تعداد بیمه شدگان نیز نیاز است.

حداکثر تعداد بیمه شدگان در تعیین قیمت کد فعالسازی موثر است. (به ازای هر نفر بیمه شده، 7.6 هزار تومان)

تعداد بیشتر کارمند، تخفیف دارد.


پس از خرید کدفعالسازی، کدفعالسازی خود را در کادر مربوطه تایپ(یا Paste) کنید.برای مطالعه درباره نرم افزار مشابه برای مشاهده و ویرایش فایل های DBF تحت DOS، اینجا کلیک کنید.